Obróbka blacharska i jej zastosowania w dekarstwie
Obróbki blacharskie są niewidocznymi, ale bardzo ważnymi pracami, jakie wykonuje się na dachu. Ich zadaniem jest zabezpieczenie poszycia przed wpływem czynników atmosferycznych oraz pełnienie funkcji estetycznej. Montaż obróbek blacharskich to skomplikowany proces wymagający specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Sprawdź dlaczego!
Co obejmują obróbki blacharskie?
Obróbki blacharskie to niewidoczne dla oka zabezpieczenia dachu przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz i śnieg. Choć nie są elementem wyróżniającym estetykę budynku, pełnią bardzo ważną funkcję. Bez obróbek blacharskich dach nie mógłby spełnić swojej roli w stu procentach. Odpowiadają one bowiem za ochronę bryły budynku przed niszczącymi wpływami zewnętrznymi.
Obróbki to elementy wykonane głównie z blachy, które służą do osłony górnych krawędzi dachu oraz połączeń między jego elementami. Ich zadaniem jest głównie zabezpieczenie budynku przed wodą, która mogłaby przedostać się przez nieszczelne łączenia. Są wykonywane z materiałów odpornych na korozję oraz dostosowane do skomplikowanego kształtu dachu.
Jeśli poszukujesz sposobu na zabezpieczenie dachu przed silnym wiatrem i deszczem, skontaktuj się z nami. Nasza firma z Poznania oferuje Klientom profesjonalną obróbkę blacharską. Zapraszamy!
Najpopularniejsze obróbki blacharskie
Wśród najczęściej wykonywanych obróbek blacharskich wymienia się:
- pasy nadrynnowe — odpowiadają za zebranie wody z dachu i odprowadzenie jej do rynny, chronią listwę czołową oraz ściany przed wilgocią,
- pasy podrynnowe — chronią okap i deskę czołową dachu przed wilgocią,
- kosze dachowe — odbierają wodę z przecinających się połaci i odprowadzają ją do rynien. Ich zadaniem jest zapobieganie zalaniu budynku,
- obróbki attyki — mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ognia.
Właściwie zamontowane obróbki blacharskie są koniecznym elementem każdego, profesjonalnie wykonanego pokrycia dachowego.